Select Page

V dnešní době máme aplikace prakticky na všechno, takže nikoho jistě nepřekvapí, že existují také mobilní ladičky na kytaru. Jedná se o klasické aplikace, které si jednoduše naistalujete do chytrého telefonu a máte pak ladičku při ruce prakticky kdykoliv potřebujete.

Drtivá většina začátečníků si zpočátku není schopna správně naladit kytaru. Je to absolutně v pořádku a rozhodně na tom není nic špatného. Nástroje pomocí ladiček ladí i zkušení hráči, a často i profesionálové. Jde pak jen o to mít ladičku u sebe. Nejlépe vždy.

Z toho důvody byly vynalezeny mobilní ladičky. Díky nim pak můžete naladit kytaru kdykoliv, když u sebe máte mobil. Přiznejme si to, to je prakticky i ve spaní. 🙂

Jak funguje mobilní ladička na kytaru

Používání mobilní ladičky je velmi, velmi jednoduché. Ladičku si stáhnete do svého smartphonu jako každou jinou aplikaci. Aplikaci spustíte, položíte mobil do blízkosti kytary a ladíte. Mobil zachytí zvuk a aplikace vám řekne, jestli máte strunu povolit nebo přitáhnout. Naladění kytary vám tak zabere jen pár minut.

Na videu můžete vidět mladého nadějného kytaristu jak tuní svůj nástroj přes mobilní apku Free Chromatic Tuner: Pano Tuner. Jak vidíte, je to velmi snadné a zvládnou to i začátečníci.

Samozřejmě existují aplikace jak na Android, tak i na iPhony. Ceny mobilních ladiček se u placených aplikací pohybují od 2 do 10 dolarů. Samozřejmě ovšem existují také apky, které jsou ke stažení zdarma. Ty nejlepší jsme pro vás vybrali.

Mobilní ladičky pro Android a iPhone zdarma

GuitarTuna

GuitarTuna je asi nejznámější a nejstahovanější mobilní ladička. Nabízí totiž řadu dalších skvělých funkcí jako metronom nebo program na naučení hry na kytaru. Pokud začínáte hrát na kytaru, GuitarTuna by na vašem mobilu rozhodně chybět neměl. Stáhnete ho zdarma a je dostupný jak pro Android, tak i pro iPhone.

 

  • Počet recenzí: více než 600 000
  • Hodnocení: 4,8/5
  • Cena: Zdarma

 

Free Chromatic Tuner: Pano Tuner

Aplikace Pano Tuner je dostupná ve dvou variantách – placené a zdarma. My jsme se zaměřili na variantu zdarma, na kterou najdete link pod obrázkem. Jedná se podstatě o velmi jednoduchou aplikaci, díky které naladíte kytaru nebo basu. Do našeho top výběru se pak Pano Tuner dostal především díky old-schoolové grafice, která se mi strašně líbí. 🙂

  • Počet recenzí: více než 10 000
  • Hodnocení: 4,6/5
  • Cena: Zdarma

gStrings

Mobilní ladička gString je jedna z nejstarších ladících aplikací. Má jednoduché grafické rozhraní a nabízí další prvky jako úpravu citlivosti mikrofonu nebo barvy pozadí aplikace. Stejně jako pomocí jiných mobilních ladiček s gString dokáže naladit prakticky jakýkoliv strunný nástroj. A jako jedna z mála zvládne dokonce naladit piano.

  • Počet recenzí: více než 150 000
  • Hodnocení: 4,5/5
  • Cena: Zdarma

Pokud vám mobilní aplikace “nevoní” můžete si prohlédnout klasické ladičky.